Пристрілка коліматорного прицілу

Такий прилад, як коліматор, було винайдено ще 1900 року. Його спроектував і зібрав інженер з Ірландії, Герман Грабб. За основу в приладі було взято скло рефлектор, на якому проектувалась прицільна мітка, використовуючи яскраве джерело світла. Простими словами, з допомогою контрастності світла, на колиматорном прицілі було видно мету, що, власне, полегшувала процес прицілювання.



Сьогодні коліматором називають прицільний пристрій, завданням якого є ефективність прицілювання на коротких і середніх дистанціях. Такий прилад легко монтується на будь-який вид зброї, включаючи:

  • нарізне;

  • гладкоствольне;

  • пневматичне;

  • арбалети та луки.


Активно використовують приціл коліматора в полюванні, а також у військовому секторі.

Важливість пристрілювання

Пристрілка такого пристрою, як коліматор, вкрай важлива. За допомогою такої процедури вдасться налаштувати оптичний прилад до найменших деталей. Це дасть можливість налаштувати лінії прицілювання до максимально точного їхнього збігу з траєкторією польоту кулі.


Пристрілка коліматора важлива з таких причин:

  • Збільшення точності стрілянини. Коректно налаштований коліматор дає змогу стріляти з точністю до 99,9%.

  • Економія часу та снарядів. Завдяки грамотно проведеному пристрілюванню, коліматор заощадить час і снаряди користувача, так як пристрій буде готовий до використання відразу після встановлення на зброю.

  • Універсальність у використанні. Після пристрілювання використати вказаний оптичний прилад вдасться у будь-який час доби, за будь-яких погодних умов, включаючи дощ, сніг, туман. Ефективність прицілювання залишиться колишньому високому рівні.

 

Загалом дана процедура є важливим етапом для забезпечення точної та ефективної стрільби. Тому нехтувати проведенням пристрілювання категорично не рекомендується.


Як підготуватися до пристрілки з коліматором

Пристрілка коліматора може звестися до виконання лише кількох моментів. Перше – це адаптація приладу до конкретного виду озброєння.

Перші кроки

Мабуть, найважливіший етап. Для проведення пристрілювання доведеться:

  1. визначити відстань, з якої проводитиметься процедура;

  2. визначити місце для пристрілювання, оптимальним рішенням буде виїхати за місто, у безлюдне місце;

  3. переконатися, що карабін або гвинтівка зафіксовані надійно і залишаються нерухомими в процесі стрілянини;

  4. переконатися в безпеці на вогневому рубежі, потрібно виключити будь-яку можливість вильоту кулі за межі стрільбища.

Вибір мішені та її встановлення

Прицілювання в ціль вимагає грамотної установки такого пристосування на зброю. До того ж, необхідно вибирати мету за певними параметрами. У переважній більшості зброя є спеціальні кріплення для мішені, включаючи системи Вівера та Пікатінні, а також "хвист ластівки". Якщо йдеться про гладкоствольну зброю, то установка мішені проводиться на спеціальні кріплення, встановлені в обхват стовбура.


Що стосується вибору самої мішені, враховуючи її невелику вагу та мінімальні габарити, немає жорстких вимог щодо її технічних особливостей. Тут все індивідуально і залежить від переваг кінцевого користувача.


Єдине, треба розуміти, що мішені для гладкоствольної та нарізної зброї відрізняються між собою. Головна їхня відмінність полягає у визначенні середньої точки влучення (СТП). За рахунок цього, цілі цих двох видів можуть відрізнятися за габаритами. Найпопулярнішими варіантами є паперові 16 і 100 дольні мішені. Чим вище цей показник, тим простіше прицілитися на ціль.

Дистанція

У цьому аспекті слід трохи уточнити. При виборі необхідної відстані для проведення пристрілки коліматора доведеться враховувати, в яких умовах і для вирішення яких завдань буде використовуватися конкретна прицільна точка.


Оптимальною відстанню є показник 50-70 метрів.


З кожною серією перевірочних пострілів рекомендується вносити до коліматора певні коригування. Ціна кліка та одиниці вимірювання вказуються у технічному паспорті пристрою та/або на його корпусі.

Помилки та важливі моменти в процесі пристрілювання

У процесі пристрілювання можуть виникати непередбачені обставини та помилки, яких рекомендується уникати. Серед типових помилок у цьому питанні виділяють такі:

  • Неправильне встановлення коліматора. Найпоширеніша помилка. Полягає вона в неправильному положенні приладу на зброї або в нещільному кріпленні коліматора.

  • Неправильне налаштування позначок. Помилка полягає в неправильній корекції міток по висоті та по сторонах.

  • Відсутність урахування факторів навколишнього середовища. Полягає в ігноруванні таких чинників довкілля, як: вітер, туман, рівень освітлення, нерівний рельєф.

  • Невелика кількість пострілів. Проведення 3-5 пострілів недостатньо для повноцінного пристрілювання коліматорного прицілу.

  • Занадто часта корекція. Рекомендується проводити зазначену процедуру не частіше ніж 1 раз на квартал.


Допущення всіх перелічених вище помилок призведе до неправильного настроювання коліматора. Кінцевим результатом такої проблеми будуть погані показники прицілювання та негативні відгуки користувачів про придбаний оптичний товар.

Висновки

Пристрілка прицілу коліматора є важливим етапом в налаштуванні такого оптичного приладу. Нехтувати цим пунктом категорично не рекомендується, адже значно погіршиться відсоток прицільних пострілів. Щоб не допускати банальних помилок у процесі налаштування даної оптики, потрібно настроювати коліматор відповідно до інструкції користувача.


Всі технічні рекомендації щодо налаштування приладу та гарантійний талон йдуть у комплекті, що постачається разом із коліматором. Як правило, гарантійний термін на цей товар складає від 12 до 36 місяців. Багато залежить від виробника оптичного приладу.

Написати відгук

Увага: HTML не підтримується. Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре