Тепловізори для військових цілей: види, переваги використання

Тепловізор є приладом, який використовує інфрачервоне випромінювання для створення зображень теплових об'єктів. Застосовують таке обладнання в умовах низького освітлення або при повній темряві. Прилад здатний виявити теплове випромінювання, що походить від об'єктів, і перетворити його на видиме зображення.


Тому тепловізори активно використовуються у військовому секторі. З їхньою допомогою вдається відстежувати теплові об'єкти, що знаходяться за димом, туманом, деревами та за іншими візуальними перешкодами.



Найголовніше, використовувати тепловізійний прилад можна за будь-яких погодних умов, у сніг або дощ.

Види тепловізорів

Серед широкого розмаїття тепловізійних приладів, зокрема військового профілю, виділяють такі різновиди:

  • монокуляри;

  • приціли;

  • бінокуляри;

  • насадки.

Тепловізійний монокуляр

Є портативним приладом, призначеними для персонального спостереження за тепловими об'єктами. Монокуляри відрізняються наявністю однієї оптичної труби, що призначаються для використання однією рукою. Серед переваг таких приладів виділяють: компактний розмір, легкість у транспортуванні та зручність використання для прихованого спостереження.



Тепловізійний приціл

Є прицільним пристроєм, який встановлюють на вогнепальну зброю, у тому числі на гвинтівки (класичні та снайперські), автомати. Такий прилад забезпечує стрілку можливість точного прицілювання на ціль навіть за умов недостатньої видимості чи повної темряви. Принцип роботи такого прицілу ґрунтується на інфрачервоному випромінюванні.


Як правило, тепловізійні приціли мають вбудований далекомір та інші додаткові функції, що істотно підвищують точність стрільби.

Тепловізійний бінокуляр

Це тепловізійний пристрій, що поєднує дві оптичні труби. Призначається для комфортного та стабільного спостереження за тепловими об'єктами. Тепловізійні бінокуляри дозволяють оператору отримати тривимірне зображення та покращити глибину сцени. Широко використовуються такі прилади для розвідки, спостереження та пошуку.

Насадки

Кожна тепловізійна насадка призначена для встановлення на оптичному прицілі чи бінокулярі. Використовується для перетворення даних приладів на тепловізійний пристрій. Рахунком використання тепловізійних насадок оператор має можливість бачити в інфрачервоному спектрі температур. При цьому відсутня необхідність придбання окремого тепловізійного приладу.


Насадки дозволяють використовувати конкретний оптичний прилад, надавши можливість нічного бачення.

Переваги використання тепловізорів у військових операціях

Тепловізор для військових цілей має низку переваг. Серед таких виділяють:

  • Швидке виявлення цілей. Навіть в умовах відсутності видимого освітлення, тепловізори здатні виявити теплові об'єкти й цілі, що рухаються. Вони здатні відстежувати теплові сліди, залишені людьми, технікою чи іншими джерелами тепла.

  • Нічне бачення. Військові операції найчастіше відбуваються вночі, в умовах обмеженої видимості. Тепловізори будуть оптимальним варіантом для використання, щоб побачити зупинку, що оточує оператора.

  • Висока точність. При використанні тепловізійних приладів вдається наводити зброю на мету з максимальною точністю, навіть в умовах низької видимості або при повній темряві.

  • Універсальність у використанні. Тепловізори військового профілю використовуються для розвідки, спостереження за тепловими об'єктами, а також у процесі безпосередньої битви. Також такі прилади використовують для пошуку та порятунку людей, відстежуючи теплові сліди людини.


Під час бойових дій створюється незаперечна перевага для оператора тепловізора, адже забезпечується висока точність виявлення та відстеження об'єктів, що рухаються в умови недостатньої видимості.


Найпопулярніші моделі тепловізорів у ЗСУ

Військові Сили України використовують на сьогодні різні моделі тепловізійних пристроїв. Серед найпопулярніших тепловізорів, що підходять ЗСУ, виділяють:

  1. Тепловізонний монокуляр NVECTECH PATRIOT L35. Інфрачервоний пристрій з компактними габаритами та невеликою вагою. Здатний відстежувати об'єкти, що знаходяться за листям, купами сміття, деревами, стінами споруд, сніговими заметами. Існує функція запису відео. Має удароміцний корпус з рівнем захисту від вологи IP67. Можна використовувати за температури від -20℃~+55℃.

  2. Монокуляри Dipol TFA 1200 F50. Призначається для використання за будь-яких погодних умов. Ефективно виявляє людей, тварин, будови, автомобілі. Тепловізор для бойових завдань оснащений набором затискачів та кілець для різних діаметрів оптичних приладів. Відрізняється простотою в управлінні. Роздільна здатність матриці становить 384 x 288 пікселів.

  3. Насадка тепловізійна GUIDE TA451 50mm. Насадка перетворює будь-який оптичний приціл на пристрій для відстеження з можливістю нічного бачення. Дальність відстеження складає 3 км. Модель відрізняється удароміцним корпусом із рівнем захисту від вологи IP67. Час автономної роботи складає до 7 години.

  4. Тепловізійний монокуляр GUIDE TD631 LRF. Відрізняється вбудованим лазерним далекоміром. Модель має компактні габарити, дальність виявлення теплових об'єктів до 1400 метрів, ІЧ-сенсор VOx 640х480. Монокуляр оснащений сучасним мікродисплеєм AMOLED, що дозволяє побачити найдрібніші подробиці мети.

  5. Тепловізор HikMicro GRYPHON GH25L LRF. Призначений для відстеження теплокровних об'єктів у нічний час. Модель відрізняється великим функціоналом, що полегшує процес використання пристрою. За якість картинки відповідає Vox матриця з роздільною здатністю 384х288 пікселів. Є кілька палітр кольорів на вибір користувача. Рівень вологозахисту IEC 60529 - IP67. Є вбудований лазерний далекомір із дальністю відстеження до 600 м, довжиною хвилі 905 nm, похибкою ±1м.

  6. Тепловізор HikMicro LYNX Pro LE10. Тепловізійний приціл із сенсором нового покоління, з чутливістю до 35 мікрон. Здатний відстежувати теплові об'єкти з відривом до 900 метрів. У приладі є кілька змінних колірних палітр, стадіометрична далекомірна шкала, вбудований модуль WiFi. Прилад відрізняється простим та інтуїтивно-зрозумілим керуванням.

  7. Тепловізор HikMicro GRYPHON GH35L LRF. Універсальний тепловізійний апарат, який використовується у сфері полювання, безпеки, а також у військовому секторі. Здатний відстежувати теплові об'єкти, що знаходяться на відстані до 1800 метрів. Є можливість автоматичного калібрування. Коштом вбудованого акумулятора на 18 650 мАг прилад здатний працювати автономно до 6 годин. Для запису та зберігання медіафайлів передбачено об'єм внутрішньої пам'яті 16Гб.

  8. Тепловізійний приціл PARD SA32-35. Потужний оптичний помічник для точного прицілювання вночі доби. Оснащений об'єктивом 35 мм, дальність відстеження теплових об'єктів становить до 2100 метрів. У приладі передбачені цифрові технології обробки зображень, використовується прогресивна матриця з датчиком 12 мікрон, NETD ≤25 мК. Існує 3,7-кратний цифровий зум. Передбачено функцію ідентифікації теплових об'єктів.

Актуальність придбання

Як бачимо, тепловізор на війні є незамінним атрибутом, який допомагає отримати перевагу перед ворогом. Сфера використання таких оптичних приладів є досить широкою. Ними активно користуються не лише військові, а й представники правоохоронних органів, а також пошуково-рятувальні операції.


Тепловізори здатні працювати за будь-яких погодних умов, вони не бояться попадання під дощ чи сніг. Тому, для відстеження рухомих або статичних теплових об'єктів, безперечно, це найкращі помічники.

Написати відгук

Увага: HTML не підтримується. Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре