Як вибрати оптичний приціл

Оптичний приціл є пристроєм, який використовується для прицілювання та точного наведення на ціль. Складається такий пристрій із оптичної системи, що збільшує зображення мети. Це дозволяє стрілці більш точно прицілитися.


Також у конструкцію входять окуляр та об'єктив.


Оптичні наведення використовуються у різних сферах нашого життя. Їх активно застосовують у процесі полювання, для стрілянини на великих відстанях, а також у військовому профілі.

Основні характеристики

При виборі вказаного обладнання рекомендовано подивитися на його технічні характеристики. Серед таких варто враховувати такі:

  • Збільшення. Параметр визначає кратність, тобто скільки разів можна збільшити зображення мети. Наприклад, параметр збільшення 3-х означає, що зображення можна збільшити втричі.

  • Діаметр об'єктиву. Визначає поле зору оператора прицілу. Вимірюється у міліметрах. Чим більшим буде діаметр, тим ширшим стане кут огляду для користувача.

  • Тип сітки. Так звана оптична сітка використовується зручності прицілювання. Може відрізнятися конфігурацією та маркуванням, включаючи точки, хрести, шкали для компенсації вітру та гравітації. Вибір сітки залежить від конкретних уподобань користувача.

  • Кріплення прицілу. Кожен приціл, залежно від свого виду та виробника, може мати різні елементи кріплення. Деякі моделі оснащені кріпленням на верхню планку Пікатінні, інші кріпляться на спеціальні кільця чи бази.

Які бувають різновиди прицілів

Їх є кілька категорій. Розглянемо їх докладніше.

Приціли зі змінним збільшенням

Дозволяє налаштувати прицілювання, а також збільшення мети, залежно від умов стрілянини. Головна перевага такого обладнання – універсальність у використанні. Приціли зі змінним збільшенням відрізняються великою вагою та складною конструкцією.


Коліматорні

Застосовують для швидкої мети. Головна перевага – швидкий процес наведення, особливо під час стрільби на ближній дистанції. Але дана група прицілів не відрізняється високою точністю стрілянини на великій дистанції, вони вимагають додаткове джерело світла для повноцінної роботи.

Точкові

Головна їх перевага - це маркування мети, що забезпечує швидке і точне прицілювання. Моделі прості у використанні, але не завжди зручні для прицілювання на дальній відстані та в умовах обмеженої видимості.


Вибрати оптичний приціл необхідно, спираючись на конкретні потреби та переваги. Варто враховувати умови використання прицілу та тип зброї, з якою він спільно працюватиме.

Типи прицілів за їх цільовим призначенням

Мисливські

Мають фіксоване збільшення або збільшення на невеликий діапазон, наприклад, на 3-9х. Відрізняються компактними габаритами та невеликою вагою, що робить їх максимально зручними у використанні.

Світлосильні мисливські

Мають великий діаметр об'єктива та широкий діапазон збільшення. Дозволяють мисливцям продовжувати відстежувати диких тварин навіть за умов низької освітленості чи повної темряви.

Снайперські

Призначені для стрілянини на далеких дистанціях. Рівень збільшення у разі становить від 10-х крат. У таких прицілах часто є паралакс, компенсація вітру та гравітації. Призначені для точної стрілянини на великій відстані.

Тактичні або коліматорні

Також призначені для стрілянини на далеких дистанціях. На відміну від снайперських моделей, відрізняються міцнішою конструкцією, наявністю тактичного маркування. У ряді випадків у їх конструкції передбачено підсвічування для використання прицілу в умовах недостатньої видимості.


Приціли зі змінним збільшенням

В даному випадку вдасться регулювати рівень збільшення, що зручно для підбору прицілу для стрільби на певній дистанції та за конкретних умов. Відрізняються простотою у використанні та точністю прицілювання.

Спортивні

Мають фіксоване збільшення і призначаються для стрільби на стрілецьких стендах та інших змагальних локаціях. Можуть оснащуватися спеціальними маркуваннями та функціями точної оцінки дистанції та вітру.

Важливі фактори, що впливають на вибір оптичного прицілу

Серед таких виділяють:

  1. Сумісність. Різні приціли підходять для установки на різні типи зброї. Наприклад, для снайперської гвинтівки знадобиться приціл із високим збільшенням та такими функціями, як паралакс. Для стрільби на короткі дистанції оптимальним рішенням буде використання прицілу коліматора.

  2. Бренд. Від виробника пристрою багато в чому залежать його технічні характеристики, а відповідно і якість самого оптичного обладнання.

  3. Вартість. Ціна обладнання визначає його якість. Чим дорожчим буде оптичний приціл, тим довговічнішим, міцнішим буде його корпус, тим якіснішим буде його оптика.


Характеристики прицілу, на які варто звернути увагу, ми розглянули вище у статті. Нагадаємо, що серед них ми розглянули діаметр об'єктива, дальність виявлення, тип сітки, тип кріплення, наявність додаткових функцій.


Корисні поради щодо вибору прицілу

Можна встановити призначення прицілу, лише подивившись на його кратність. Зараз розглянемо вибір щодо груп.

1-4х

Оптика із зазначеною кратністю має невелику вагу та компактні габарити. Оптимальне рішення для стрільби на середніх та коротких дистанціях. Підходить для користувачів, які планують багато пересуватися пересіченою місцевістю.


Об'єктив великого діаметра, встановлений на цей приціл, забезпечує йому максимальне поле зору. Підходить для стрільби по цілях, що раптово виникають і переміщаються.

4-7х

Як правило, діаметр лінзи такого прицілу становить 32 мм. Використовується для стрілянини на відстані до 60 метрів. Універсальний варіант для використання із пневматичними гвинтівками. Відрізняється міцною конструкцією, сумісністю із пружинно-поршневими гвинтівками.

3-9х

Така кратність визначає мисливські приціли. Це найпопулярніша категорія. Такі оптичні пристосування відрізняються невеликим діаметром лінзи, підходять для стрільби по цілях, що рухаються.


Підходять для стрілянини на відстані до 40 до 200 метрів. Можуть використовуватися для проведення спортивних змагань зі стрільби з гвинтівок.

4-12х

Приціли для стрільби по малорозмірних цілях і цілях. Використовуються для пневматики. Об'єктив такого приладу повинен становити не менше 40 мм для забезпечення чіткої та світлої картинки. Використовується для стрілянини на відстані від 40 до 250 метрів.

6-24x

Приціли для стрілянини на відстані від 300 до 500 метрів. Використовуються з нарізними гвинтівками та карабінами. У ряді випадків можуть використовуватись з пневматичними пістолетами. Їх застосовують для стрілянини по паперових мішенях.


Діаметр складає 40-56 мм. Відрізняються міцною конструкцією та витримують віддачу найсерйозніших калібрів.


Ось такі поради допоможуть вам підібрати для себе оптимальний приціл, з урахуванням використовуваної зброї та її цільового призначення.

Написати відгук

Увага: HTML не підтримується. Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре